Oluline info

Türki reisimiseks oluline info
Reisidokumendid

Eesti kodanikel on võimalik reisida Türki viisavabalt viibimisega kuni 90 päeva 180 päeva jooksul. Pass peab riiki sisenemisel olema kehtiv veel vähemalt 150 päeva. Vene ja halli passi omanike dokumendid peavad kehtima 6 kuud peale reisi lõppu ning on kohustuslik lisaks passile kaasa võtta ka kehtiv ID kaart! Halli passi omanikud vajavad Türki sisenemiseks viisat. E-viisa vormistatakse enne reisi aadressil: https://www.evisa.gov.tr/en/. Viisakinnitus tuleb välja printida ning reisile kaasa võtta.

Lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja (näit. vanavanem), peab reisil kaasas olema lapsevanemate ühine nõusolek. Sama kehtib juhul, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või kui alla 18-aastane reisib täiesti üksi. See, kas piisab vanemate lihtkirjalikust nõusolekust või tuleb dokument vormistada notari juures, sõltub külastatava riigi nõuetest. Täpsemat teavet lapse välismaale reisimise tingimuste kohta leiate Välisministeeriumi veebilehelt: https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/.

Sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2021):

Kõik reisijad alates 12. eluaastast, kes ei ole lõplikult vaktsineeritud või COVID-19 haigust läbi põdenud, peavad reisile kaasa võtma:

 • –  ingliskeelse COVID-19 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte enne kui 72 tundi enne riiki sisenemist VÕI

 • –  ingliskeelse sertifikaadi antigeeni testi kohta, mis peab olema tehtud mitte enne kui 48 tundi enne riiki sisenemist.

  Reisijad, kes on vaktsineeritud COVID-19 vastu (kaks doosi), ei pea PCR-testi tegema. Vaktsineeritud reisijad peavad reisile võtma kaasa paberkandjal ingliskeelse sertifikaadi täieliku vaktsineerimise kohta. Lõpliku vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva. Sertifikaadil peab olema märgitud: reisija nimi, sünniaeg, vaktsineerimise kuupäev, vaktsineerimise preparaat ning selle dooside arv.

  Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud ja esimesest positiivsest testist on möödas vähemalt 28 kuni 180 päeva, saavad riiki siseneda, kui neil on olemas tõend COVID-19 haiguse läbipõdemisest. Riiki siseneja peab tõendama, et on viimase 6 kuu jooksul COVID-19 viiruse läbi põdenud ning terveks tunnistatud.
  Tõendada saab kolmel viisil:

  – Kirjalikuku arstitõendiga, millel on raviasutuse originaalpitsat ja arsti allkiri;
  – Fit to Fly tõendiga COVID-19 haiguse läbipõdemise kohta;
  – EL digitaalse COVID läbipõdemise tõendiga, mille saab luua patsiendiportaalis www.digilugu.ee

  Reisija vastutab ise õigeaegselt tehtud PCR testi eest. Testi tegemisest saab rohkem infot ja aegu broneerida lehel https://koroonatestimine.ee, test on tasuline. Meie partner Confido pakub testimist 20%-lise soodustusega. Testimisele aega broneerides palun kasutage sooduskoodi: CORAL_03. Pane tähele! Testi aega arvutatakse testi tegemise, mitte tulemuste väljastamise hetkest!

  Kõik reisijad, kes on üle 2-aasta vanused, peavad Türki sisenemiseks täitma 72 tundi enne Tallinnast lennu väljumist elektroonilise dokumendi, mille leiab aadressilt: https://register.health.gov.tr/. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale HES-kood. Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või telefoni alla laadima. Ankeet tuleb täita iga reisija kohta eraldi (sh lapse kohta). Igal reisijal peab olema oma ankeet. Palun ärge jätke ankeedi täitmist viimasele minutile Tallinna lennujaamas, vaid täitke ja printige ankeet iga reisija kohta juba enne reisile asumist!

  NB! Sisenemistingimused võivad muutuda. Kehtivate Türki sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel https://reisitargalt.vm.ee/riigid/turgi/.

  Kojusõit

  Kõikidel Eestisse lennukiga saabuvatel reisijatel (sh lastel, kelle eest esitab andmed tema vanem) tuleb enne saabumist Eestisse täita piiriületaja ankeet. Seda saate teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. Piirivalve või lennufirma võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist kas elektroonselt või paberil.

  Eestisse tagasi tulles peavad COVID-19 haigust läbipõdemata ning vaktsineerimata isikud jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni. Lisainfo: www.vm.ee. Inimesed, kes ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse saabumist eneseisolatsioonis, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.

  NB! Sisenemistingimused riiki võivad muutuda. Kehtivate riiki sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

Egiptusesse reisimiseks oluline info
Egiptuse Reisidokumendid

Tere tulemast puhkusele Egiptusesse!

SOS – number Egiptuses: +201151140000

Eesti kodanikel on võimalik reisida Egiptusesse ainult passiga. Pass peab riiki sisenemisel olema kehtiv veel vähemalt 6 kuud ning passis peab olema vähemalt üks vaba leht viisakleebise jaoks.
Vene ja halli passi omanike dokumendid peavad kehtima 6 kuud peale reisi lõppu ning on kohustuslik lisaks passile kaasa võtta ka kehtiv ID kaart!

Alates 01.05.2021 tuleb Eesti ja Vene kodanikel Egiptusesse saabudes vormistada lennujaamas enne passikontrolli läbimist ühekordne 30-päevane Egiptuse turismiviisa (ka lastele, kellel on oma pass). Viisa saab ette tellida ka CoralTraveli kaudu.
Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikel tuleb Egiptuse viisa saatkonnas ette vormistada. Täpsem info viisa vormistamise kohta palume uurida reisikonsultandilt.

Lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja (näit. vanavanem), peab reisil kaasas olema lapsevanemate ühine nõusolek. Sama kehtib juhul, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või kui alla 18-aastane reisib täiesti üksi. See, kas piisab vanemate lihtkirjalikust nõusolekust või tuleb dokument vormistada notari juures, sõltub külastatava riigi nõuetest. Täpsemat teavet lapse välismaale reisimise tingimuste kohta leiate Välisministeeriumi veebilehelt: https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/.

Sisenemise tingimused (seisuga 03.11.2021)

Riiki saavad siseneda::

 • –  täielikult vaktsineeritud isikud (2 doosi, v.a. Jansseni vaktsiin), kes esitavad QR-koodiga vaktsineerimissertifikaadi, mis tõendab, et vaktsineerimise lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva (päev, millal on vaktsineerimine tehtud, ei lähe arvesse); VÕI

  – isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 originaal sertifikaadi (inglise või araabia
  keeles) negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne Egiptusesse saabumist. Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Egiptusesse saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga. Reisijal peab olema reisil kaasas sama isikut tõendav dokument (pass), mis esitati koroonatesti tegemisel ja kasutati tervisedeklaratsiooni täitmisel.
  Testi vastus tuleb võtta reisile kaasa ingliskeelse sertifikaadina paberkandjal või digitaalselt.

 • –  Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud ja vaktsineeritud 1 doosiga kahedoosilisest vaktsiinist, on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR koroonatesti kohta, mis peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne Egiptusesse saabumist.

  Lapsed: alla 6-aastased lapsed ei pea esitama sertifikaati negatiivse testi kohta.

  Reisija vastutab ise õigeaegselt tehtud PCR testi eest. Testi tegemisest saab rohkem infot ja aegu broneerida lehel https://koroonatestimine.ee, test on tasuline. Pane tähele! Testi aega arvutatakse testi tegemise, mitte tulemuste väljastamise hetkest!
  Meie partner Confido pakub testimist 10%-lise soodustusega. Testimisele aega broneerides palun kasutage sooduskoodi: C_TRAVEL.

  Enne riiki sisenemist peavad kõik reisijad täitma ankeedi https://bit.ly/2WRgHFi enda andmete ja kontaktinfoga ning kohustuslik on kehtiva tervisekindlustuse olemasolu.

  Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool.

  NB! Sisenemistingimused võivad muutuda. Kehtivate Egiptusesse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel https://reisitargalt.vm.ee/riigid/egiptus/

  Kindlustus ja arstiabi

  Egiptusse sisenemisel on kohustuslik omada kehtivat reisikindlustust. Soovitame vormistada kõikidele reisijatele tervise-, pagasi- ja reisitõrke kindlustuse. Lisaks soovitame vormistada COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse ja reisitõrke kaitse. Soovitame üle vaadata kindlustustingimused.

  Haiguse või õnnetusjuhtumi korral võtke ühendust meie reisiesindajaga ning pöörduge lähimasse arstiabipunkti, haiglasse või kutsuge hotelliadministraatori kaudu arst. Kohapeal on olemas ka meditsiiniasutused, kes ei tee kindlustusfirmadega koostööd, seetõttu võib juhtuda, et peate osutatud arstiabiteenuste eest tasuma kohapeal. Sel juhul tuleb kõik tšekid alles hoida ning esitada need Eestis kindlustusseltsile.

  Kojusõit

         Kõikidel Eestisse lennukiga saabuvatel reisijatel (sh lastel, kelle eest esitab andmed tema vanem) tuleb enne saabumist Eestisse täita ankeet https://iseteenindus.terviseamet.ee/. Seda saate teha kuni kolm päeva               enne Eestisse saabumist. Piirivalve või lennufirma võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist kas elektroonselt või paberil.

         Eestisse tagasi tulles peavad COVID-19 haigust läbipõdemata ning vaktsineerimata isikud jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni. Lisainfo: www.vm.ee. Inimesed, kes ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse                         saabumist eneseisolatsioonis, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni saab lõpetada                             ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.

NB! Sisenemistingimused riiki võivad muutuda. Kehtivate riiki sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele