Saada küsimus
 
 
 
     
Orion Reisid järelmaks. Ei soovi maksta kogu summat korraga? Maksa osamaksete kaupa!
KUHU TAHAD MINNA?
Liitu uudiskirjaga

Antalya on Lõuna - Türgi suurim ja tuntuim kuurortlinn, populaarsemaid puhkusekohti Vahemere ääres. Antalya rannikut tema arvukate kuurortidega nimetatakse Türgi Rivieraks.

Tegemist on ühe ökoloogiliselt puhtaima keskkonnaga kogu maailmas. Antalya ajalugu ulatub tagasi 2. sajandisse enne meie ajaarvamist. Linnas ja selle lähiümbruses on arheoloogid avastanud 27 antiiklinna varemed. Sajandite jooksul on siin vaheldumisi valitsenud kreeklased, roomlased, bütsantslased, pärslased, kuni lõpuks piirkond sattus Osmani impeeriumi mõju alla. Antalya rikkast ajaloost kõnelevad paljud säilinud ajaloomälestised. Linna arheoloogiamuuseumi hinnalised ja unikaalsed eksponaadid on omamoodi suurepärasteks teejuhtideks ajarändel paleoliitikumist Osmanite impeeriumi kõrghetkeni.

Reisi hinna sisse kuulub:

  • Lend Tallinn – Antalya – Tallinn
  • Vastuvõtt lennujaamas, transfeerid lennujaam - hotell – lennujaam
  • Valitud pikkusega puhkus teie poolt valitud hotellis. Toitlustamine vastavalt hinnatabelile.
  • Eesti- ja venekeelt kõnelevate esindajate teenused

Lennukompanii lubatud max. pagasimäär: 15 kg + 5 kg käsipagasit!

 

 

Märkused: 

  • Alla 2 aastane laps sõidab ilma oma istekohata ja tasuta. Maksta tuleb ainult kindlustuse eest ja sõltuvalt hotellist vajadusel ka lapsevoodi eest.
  • Ekskursioonide programmi, korralduse ja transpordi eest vastutavad täielikult reisikorraldaja partnerid.
  • Ekskursioonid, autorent – lisatasu eest

 

Vaatamisväärsused, ekskursioonid ja meelelahutused - Tänapäeval on suursuguse loodusega Antalya tõeline puhkuseparadiis. Päike paistab siin ligi 300 päeva aastas, seetõttu kestab suplushooaeg maist novembrini. Antalyas leidub palju heatasemelisi hotelle, pansionaate, kohvikuid, baare, diskoteeke, õdusaid poekesi ja suuri kaubanduskeskusi. Siin asub ka suurepärane põnevate liumägedega ja paljude muude veeatraktsioonidega veepark "Aqualand", mis kahtlemata jätab unustamatu mulje nii suurtele kui väikestele.

49 km kaugusel Antalyast asub Aspendos, mis on kuulus suurepäraselt säilinud antiikaja amfiteatri poolest. Aspendose amfiteater on antiikarhitektide suure ande ja hea akustika-tundmise tunnistajaks. Ehkki amfiteater oli ehitatud 2. sajandil e.m.a. Marcus Aureliuse valitsemisajal, vaimustab selle akustika siin esinevaid maailmanimega lauljaid tänapäevalgi. Amfiteater mahutab 15000 vaatajat.

Lähedal asub ka muistne sadam Side Apolloni templiga ja rooma saunaga. Side arheoloogiamuuseumi ekspositsioon on huvitavamaid Türgis.

13. sajandil e.m.a. rajatud Perge (19 km Antalyast) on suurepärane näide antiik-Rooma linnaarhitektuurist. Tänaseni säilinud tänävavõrk, arheoloogiliselt väärtuslik linnavärav, amfiteater ja staadion toovad meieni Perge linna hiilgeajad. Selles linnas elas ja töötas matemaatik Apollonios (3.-2. saj. e.m.a.), kes tõi geomeetriasse mõisted ellips, hüperbool ja parabool.

 

Pamukkale on üks imepärasemaid kohti Türgis. Siin asuvad valge mineraalidekihiga kaetud stalagmiitkanjonid. Terrasside astmetel segunevad kuuma- ja külmavee ojad. Türgis levinud legendi kohaselt on Pamukkales suplemine noorendava toimega. Muidugi on see kõigest legend, kuid Pamukkale veel on tõepoolest mitmesuguseid raviomadusi. Selle looduseime kõrval asuvad iidse linna, 2. sajandil e.m.a. asutatud Hierapolise varemed amfiteatri, Türgi suurima nekropoli, rooma saunade ja Apolloni templiga.

 


Keskmine temperatuur °С

 

 

V

 

VI

 

VII

 

VIII

 

IX

 

X

 

Õhk

 

26

 

30

 

33

 

35

 

31

 

27

 

Vesi

 

20

 

22

 

25

 

26

 

26

 

24

 

 

 

Konya on Linn on islamimaailmas väga tuntud. Siin tekkis sufide ordu Mevlevi - pöörlevate dervišite vennaskond. Vennaskonna liikmed on 13. sajandil elanud türgi luuletaja ja filosoof-müstiku Mevlana Celaleddin Rumi järgijad. Mevlevi vennaskonna ideed ja kombed on huvitavad ja omapärased. Sufide usutunnistusriitused on seotud muusika ja rituaalse tantsuga "sema". „Sema“ ajal satuvad "pöörlevad dervišid" usulisse ekstaasi, jõuavad müstilisse ühendusse Jumalaga ja absoluutse ideaali tunnetamisele. Huvipakkuv on filosoofi haua kohale rajatud Mevlana Roheline Mausoleum mošee, tseremoniaalse pööristantsu"sema" saali ning muuseumiga, kus saab näha omapärast vaibakollektsiooni, mille uhkuseks on üks maailma kallemaid siidvaipu (144 sõlme cm²).

 

497 km kaugusel Antalyast paiknev Kappadokia on looduslikult, ajaloolislt ja usuliselt ainulaadsemaid kohti Anatoolia keskosas. Miljoneid aastaid tagasi tegutsenud vulkaanide laavast kujunesid uued pehmest kivimist mäed. Erineva kõvadusega pinnast on keskkond aja jooksul vorminud kummalisi hiiglaslikke kaljumoodustisi, mida võib pidada looduse imeliseks kapriisiks. Kappadokia ajalugu ulatub tagasi 19. sajandisse e.m.a. Seda piirkonda on asustanud assüürlased, hetid, pärslased, roomlased, bütsantslased ja türklased. Kappadokia kujutab endast hiiglaslikku allmaalinnade labürinti. Viimased elanikud hülgasid selle paiga alles 1923. aastal. Siin leidsid oma jälitajate eest pelgupaiga esimesed kristlased, kes panid aluse kristlikule kogukonnale ja esimestele kloostritele. Kui Constantinus Suur kuulutas 330. aastal ristiusu ametlikuks religiooniks, elasid Kappadokia elanikud endist viisi kristliku kogukonnana, propageerides oma askeetlikku eluviisi. 7.-8. sajandil sundisid araablaste kallaletungid kristlasi end varjama ja jätkama koobaslinnade ehitamist. Tänaseks on säilinud ligikaudu 600 pehmesse kivisse uuristatud pühakoda, mille seinu katavad suurepärased 11.-12. sajandi freskod. Freskodel kujutatakse kristluse ajaloo mitmesuguseid sündmusi ja piiblistseene. Tänapäeval on Kappadokia üks Türgi enam külastatavaid paikkondi. Kappadokias on ka Göreme ja Zelve vabaõhumuuseumid, mis hämmastavad oma võrreldamatute varakristlike pühamute ja kloostritega ja Kaymakli – koobaslinn kogupindalaga 4 km², mis vapustab oma keeruliste labürintkäikudega.

 

Parvematkad (rafting). Sõit täispuhutavatel paatidel või kanuudel 11 km allavoolu Köprülü kanjonis (100 km Antalyast). Kogenud instruktor tutvustab teile parve juhtimise tehnikat ja annab kõik vajaliku ohutuse tagamiseks (päästevestid, kiivrid). Seiklus on meeltmööda igas vanuses puhkajatele. Näete vana-Rooma sildu, antiiklinnade varemeid. Looduskaunis kohas tehakse peatus puhkuseks ja lõunasöögiks. See muljeterikas retk annab uut jõudu, laeb energiaga, loob hea tuju ning jääb kauaks meelde.

 

Merereis Kemer - Phaselis. Laev väljub Kemeri sadamast ja suundub antiikaja linna Phaselise poole, mille asutasid Rhodose elanikud 7. sajandil e.m.a. Phaselises on säilinud antiiklinna peatänav valitsushoonete ja rooma saunade varemetega. Samuti agoraa, Hadrianuse värav ja vana-rooma amfiteater, mis annab tunnistust antiikinimeste kirest teatri ja gladiaatorite võitluste vastu. Romantiline jalutuskäik linnas viib teid ajas tagasi ammumöödunud päevadesse. Päeva jooksul peatub laev mitmes vaikses lahesopis. Peatuste ajal võib supelda, päevitada, lõunatada, samuti rentida skuutrit ja teisi veespordi vahendeid.

 

Demre (Myra) – Kekova. Myra on Demre antiikaegne nimi. Demra ajalugu on tihedalt seotud Püha Nikolaosega, kellest on väidetavalt saanud alguse Jõuluvana traditsioon. Püha Nikolaos oli laste ja meremeeste pühak, teda kutsutakse erinevates keeltes ka Santa Clausiks või St. Nicholaseks.

 

Püha Nikolaose kirik Myras on silmapaistev nii oma ajaloo kui ka arhitektuuri poolest. Mõned kilomeetrid Demrest põhja pool, kaljudel mere kohal, on säilinud unikaalsed Lüükia matusekohad. Hauakambrite suurepärased bareljeefid ja ornamendid peegeldavad tolle aja skulptorite ja kiviraidurite kunstimeisterlikkust. Antiiktsivilisatsiooni õitseaegu meenutab iidne amfiteater. Pikk ja kitsas Kekova saar oli keskajal piraadilaevade pelgupaigaks, praegu on see koht nagu loodud purjelaevade randumiseks ja puhkuseks. Vahemere kristallselgetel vetel on võimalik vaadelda pooleldi uppunud antiikaja linna, Lüükia ajast pärit sarkofaage. Maailmas on vähe kohti, kus loodus antiikpärandiga nii harmooniliselt ühte sulab.