Saada küsimus
 
 
 
     
Orion Reisid järelmaks. Ei soovi maksta kogu summat korraga? Maksa osamaksete kaupa!
KUHU TAHAD MINNA?
Liitu uudiskirjaga
Riigist
 

Miks Maroko ja Agadir

 • Maroko on turismimaana aasta-aastalt ühe enam populaarsust kogunud nii kultuuri-, loodus- kui ka rannapuhkuse sihtkohana.
   
 • Agadiri peetakse Maroko euroopalikuimaks linnaks, mis ehitati üles turismi jaoks sobiva infrastruktuuriga pärast 1960.a. linna maatasa teinud maavärinat. Siit leiate kõik vajaliku ookeaniäärse puhkuse veetmiseks: heatasemelised hotellid, kohvikute ja restoranidega täidetud rannapromenaadi, spaad, ööklubid,  kasiinod, jahisadama ja golfiväljakud.  Ja ärge unustage, et Agadiris on rohkem kui 300 päikselist päeva aastas! Eksootikat leiate Agadiri kalaturult, kus on välja pandud kõik, mida ookean söögiks pakub, ning kirevast El-Hadi souk’ist, kus kaubeldakse erinevate suveniiride, nahkesemete, riiete, jalanõude, vürtside ja söögikraamiga.
   
 • Agadirist on lihtne minna tutvuma eheda Marokoga – Lõuna-ja Kesk-Maroko ajaloolised linnad Marrakech, Taroudant, Essaouira, Ourzazate, Atlase mäed, Sahara kõrb ja rohelised oaasid on kõik bussisõidu kaugusel. Neid saab imetlema minna nii ekskursioonidega kui ka omal käel rendiauto või liinibussiga.
 • Kultuuri- ja ajaloohuvilistele: avastamisrõõmu pakuvad berberi ja araabia kultuur, islamiarhitektuur, araabia vanalinnad ja turgude melu. Maroko kuulsaima linna  Marrakechi medina kitsad tänavad ja soukide labürint oma sagina ja värvkirevusega sööbivad kindlasti mällu. Kaasahaarav on linna keskväljaku Djemaa El Fna melu, mille loovad arvukad veemüüjad, jutuvestjad, maotaltsutajad, hennamaalijad, apelsinimüüjad ja kõikvõimalikud kaupmehed. Majesteetlik kõrbekindlus Ait Benhaddou on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja  ja on rahvusvahelist tuntust kogunud läbi arvukate filmide, nagu „Niiluse kalliskivi“, „Gladiaator“, „Aleksander“ jpt.  Ehedat berberi atmosfääri saate nautida soukide ja käsitöö linnas, punakaspruuni müüriga ümbritsetud Taroudantis, mida hellitavalt kutsutakse väikseks Marrakechiks.
 • Peredele ja lastele: ilus liivarand ja tasemel rannahotellid koos basseinidega pakuvad lõõgastavat rannapuhkust. Vaba aega aitab sisustada Agadiri  linnupark, kus lisaks erinevatele papagoidele, flamingodele, paabulindudele jpt lindudele näeb mitmeid sõbralikke rohusööjaid nagu gasellid, laamad, hirved jt. Mõnus ringsõit Agadiri minirongiga  pakub lusti nii suurtele kui väikestele.
 • Aktiivsele puhkajale: Agadiris on head rannaspordivõimalused ja tenniseväljakud. Linna lähiümbruses on 4 golfiväljakut. Kõigest 20 km kaugusele jääb surfiparadiis Taghazout. Agadirist mõõduka bussisõidu kaugusele jäävates Anti-Atlase ja Kõrg-Atlase mägedes on mitmeid erineva pikkuse ja raskusega matkaradu, kergemateks rännakuteks sobib hästi Immouzeri koskede maaliline piirkond.
   
 • Loodusesõpradele: Souss-Massa rahvuspark Agadiri lähistel on tuntud lindude migratsiooniala ning tõmbab ligi linnuvaatlejaid üle ilma. Retked Sahara kõrbe ja Kõrg-Atlase mägedesse pakuvad unustamatuid looduselamusi.
   
 • Gurmaanidele: Marokos ootab teid vürtside ja maitsete pillerkaar. Proovige kindlasti kohalikke maitsetest tulvil pajaroogi, kuldseid magusaid apelsine ning suussulavaid maiustusi. Turgude lõputuna näivad värvilised vürtsiletid koos sealt lenduvate lõhnadega ergutavad meeli ja kutsuvad koju kaasa tooma killukest Marokot.

PLUSSID:
+ Agadir on hästi väljaarendatud euroopalik kuurort
+ 7 km pikkune lai liivarand  pakub häid rannapuhkuse võimalusi
+  Võimalus tutvuda eheda araabia ja berberi kultuuriga
+ Meeldejäävad  looduselamused
+ Aktiivne ja mitmekesine ööelu

MIINUSED:
̶ Pealetükkivad kaupmehed
̶ Sügisesed õhtud võivad olla tuulised
̶ Teenindajate eelistatuim keel on prantsuse