Saada küsimus
 
 
 
     
Orion Reisid järelmaks. Ei soovi maksta kogu summat korraga? Maksa osamaksete kaupa!
KUHU TAHAD MINNA?
Liitu uudiskirjaga
Saada päring
Saada päring

KÜPROS (Paphos) UUS! - otselennud Tallinnast 05.05 – 16.06.2017, 21.09 – 15.11.2017

Majutusega reisipaketi hind alates 595eur/reisija, ainult lend alates 475eur/reisija.

Otselennud Tallinnast lennukompaniiga Smartlynx.
Lennud toimuvad maršruudil Tallinn-Paphos-Tallinn. Lennuaeg u 4 tundi.
Lennuk maandub Paphose lennuväljal ning majutust pakume Paphoses ning Limassolisindividuaalreisijaile ka Agia Napas ja Protarases.
Kohapeal eestikeelne reisiesindaja ning võimalus osaleda põnevatel ekskursioonidel.

 

Miks Paphos?

 • Tänu legendile merevahust sündinud armastusejumalanna Aphroditest, kes just Paphose lähistel kaldale astus, sai linnast kultuspaik juba ammustel aegadel. Rooma ülemvõimu aegu  oli Paphos Küprose saare pealinnaks.
 • Tänapäeval meelitavad inimesi siia kristallselge veega lahesopidmeeldiv atmosfäär jamitmekesised puhkamisvõimalused. Linn jaguneb kaheks osaks: nn Kato Paphos(Lower Paphos) ehk linna mereäärne osa, kus asuvad linna tähtsaimad ajaloolised vaatmisväärsused ja jahisadamaga kuurordikeskus ning Ktima (Upper Paphos) ehk Paphose tegelik linnaeskus. Ktima linnaosa on  massiturismist suhteliselt puutumatuks jäänud, seega saab siin nautida kohalikku elu-olu, suurepäraseid restorane ning kaunist koloniaalarhitektuuri. 
 • Kultuurihuvilistele: Paphos on arheoloogiliselt Küprose kõige olulisem piirkond. Kogu linn kuulub Unesco maailmapärandi nimekirja ning üks siinseid huviobjekte on  kindlasti hästisäilinud ankiiksete mosaiikidega Dionysose maja. Linnas on bütsantsi-, arheoloogia-ja etnograafiamuuseum. Paphose sadamast u 2,5 km lääne poole jäävad nn kuningate kaljuhauad. Antiik- Kreeka ühe tähtsaima pühapaiga – Aphrodite templi varemed paiknevad Paphosest vaid u16 km idas. 
 • Aktiivse puhkuse sõpradele: Paphose lähiümbruses leidub neli 18-rajalist golfiväljakut, samuti  looduskauneid radu nii jalgsi- kui jalgrattaretkedesks.

Paphose plussid:

 • Mõnusa atmosääriga kuurortlinn
 • Enamik Aurinko hotellivalikust sobib hästi perepuhkuseks
 • Lähiümbrusse jäävad mitmed saare tähtsaimatest kultuurimälestistest

Paphose miinused:

 • Paljud rannad on kiviklibused

Miks minna Küprosele ?

 • Küpros – see on põnev kooslus tuhandete aastat taha ulatuvast ajaloost, kaunist loodusest, randadest ja veel millestki tabamatust. Olles kultuuriliselt seotud Kreekaga ning paiknedes Euroopa vetes, kannab Küpros endas ometigi ka paljude teiste erinevate tsivilisatsioonide mõjusid. Geograafiline asupaik  Aasia ja Aafrika naabruses, Süüria, Liibanoni ja Türgi läheduses, on Küprosele heitnud idamaise loori. On öeldud, et ei kusagil mujal maailmas leia külaline ühel nii väikesel maalapil nii mitmekesist loodust ja kultuuriväärtusi …
 • Küpros – see on mõnus rannapuhkus ühendatud põnevate jalutuskäikudega Nicosia vanalinnas, kaunid unikaalsete freskodega ajaloohõngulised, arheoloogilised vaamisväärsused, meeleolukas ja unustamatu Limassoli veinifestival, väikesed idüllilised mägikülad, kus küproslased on väärikalt säilitanud esivanemate traditsioonid ja elamud…
 • Küpros – see on ka võimalus eemalduda turismikeskuste melust ja nautida rahulikke matkaradu ja puutumatut loodust Troodose mägedes ja Akamase poolsaarel …
 • Küpros – see on lõbus ja muretu ööelu Agia Napa ja Limassoli eriilmelistes baarides ja klubides, maitsev Küprose köök ja võrratud veinid …
 • Küpros – see on armastuse- ja ilujumalanna Aphrodite sünnipaik – seega ideaalne puhkuse veetmise koht nii romantikutele kui ka kõigile teistele, kes soovivad nautida mitmekesist, põnevat ja turvalist puhkust….