Saada küsimus
 
 
 
     
Orion Reisid järelmaks. Ei soovi maksta kogu summat korraga? Maksa osamaksete kaupa!
KUHU TAHAD MINNA?
Liitu uudiskirjaga

Jûrmala - suurim Balti riikide kuurortlinn ja suuruselt teine Läti linn, mis on juba ammu kuulus oma looduslike ravifaktorite poolest - õrn kliima, meri, tervislik õhk, ravimuda ja mineraalveed. Eriti palju annab kuurortile juurde 32 km pikkune valge liiva rand, laiad männimetsad ja Lielupe jõgi. Jûrmalas eksisteerivad edukalt üheskoos eelmise sajandi alguses ehitatud puust suvilad ja kaasaegsed kuurortehitised.


Jûrmala - on üks soositumaid rahvusvaheliste konverentside ja koosolekute kohti. Mitmetes hotellides on võimalused nii eduka vaimse töö kui ka puhkuse jaoks. Mõned tulevad siia tervise taastamiseks või tugevdamiseks, kasutades erinevaid rehabilitatsioonivõimalusi, ravimuda ja mineraalvee tervistavat toimet.
Siin elavad tööinimesed, kes iga aasta pakuvad turistidele uusi võimalusi puhkamiseks - kuurorthotelle, SPA keskuseid, restorane, erinevaid meelelahutusviise. Aktiivse puhkuse austajad saavad aega veeta tennisväljakutel, jõusaalides, sõita jahtidega ja skuutritega, mängida piljardit ja bowlingut, ratsutada, külastada kohalikke ja rahvusvahelisi meelelahutusüritusi, kuulata kontserte kuulsas Dzintari kontserdisaalis, nautida veelõbusid „Lîvu veepargis" või lihtsalt jalutada mööda Jomasi tänavad. Gurmaane aga ootavad Jûrmala restoranid ja kohvikud. Jûrmala on linn elu pulsil - vahelduse ja edu lainel, armastuse ja lootuse lainel. See linn kutsub igaühte siia ikka ja jälle tagasi.

 

Jurmala rand - Jurmala linn hakkas riialaste puhkekohana välja kujunema juba 19. saj 30ndatel aastatel. Tänapäeval on Jurmala oma liivarannaga muutunud ka välismaalaste meeliskuurordiks. Siin ootavad turiste hotellid, sanatooriumid, puhkekodud, restoranid, kohvikud ja kasiinod. Talvel on võimalik meelt lahutada Livi veepargis - Baltimaade suurimas veepargis.

 

Jurmala linna puitarhitektuur - Jurmala linnaehituse omapära määravad paljud 19. saj ja 20. saj I. poolel ehitatud suvilad, mille hulgas domineerivad erineva stiili ja märgistatud jalgrattateid.

 

Kemeri Rahvuspark - 1997. aastal asutatud parki kuuluvad Suur Kemeri raba, Kaniera järv, Slocene jõeorg, Rohelise soo väävliallikad, muistsed sisemaaluited, liivane mererand rannikuluidetega ja Valguma järv. Külalistele pakutakse turismiradasid ja markeeritud veloradasid.

http://www.kemeri.gov.lv