Saada küsimus
 
 
 
     
Broneeri hotell
KUHU TAHAD MINNA?
Liitu uudiskirjaga
UUED PAKKUMISED

SUURSUGUNE VENEMAA PEALINN MOSKVA 22.-26.OKTOOBER 2018

 

Moskvas on palju avastada või taasavastada,

                   suurlinn kutsub!

-----------------------------------------------------------------------------------

22. oktoober

Varajane väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse juurest Mere Puiesteelt.
Peatused teel. Hilisõhtul jõuame Moskvasse ja majutume Izmailovo hotelli. Kahesed toad.

23.oktoober

Hommikusöök hotellis; rootsi laud

Moskvat tutvustav üldekskursioon bussiga, kestvus 4 tundi.

24.oktoober

Hommikusöök hotellis, rootsi laud

Ekskursioon Moskva Kremli territooriumile ja Relvakambrisse -4 tundi. Lisatasu eest a 40 eur koos sissepäsupiletitega.

Riiklik Relvakamber. Hoone püstitati 1851. aastal arhitekt K- Thoni projekti järgi spetsiaalselt muuseumi jaoks. Praeguseks on sinna kogutud rohkesti unikaalseid käsitöö- ja kunstiesemeid. Relvakambri ekspositsiooni hulka kuulub tulirelvi, XII—XX sajandi vene meistrite kuld- ja hõbetooteid, XIV—XX sajandi kangaid, rõivaid, krooniaardeid. Relvasaalis võib näha nii vene kui välismaa meistrite val­mistatud haruldasi relvi ja raudrüüsid, kiiv­reid, soomussärke, kilpe, arkebuuse ja muske­teid, saableid, jahipüsse. Teises saalis on väl­jas kullast ja hõbedast vaasid, kannud ja kari­kad, samuti vanade meistrite valmistatud port­selan-, klaas- ning juveeltooted. Paljud Relva­kambri kollektsioonis olevaist võõramaa meist­rite töödest on Vene tsaarid saanud kingituseks välisriikide saadikuilt. Nii leidub hõbedakambris tuhandeid välismaa päritoluga, sageli väga haruldasi, unikaalseidki esemeid, mis on ing­lise, austria, taani, hollandi, poola, türgi, jaa­pani ja teiste maade kullasseppade või juvelii­ride kätetöö. Relvakambris säilitatakse Vene tsaaride troone, millel on hindamatu kunstiline, ajalooline ja materiaalne väärtus, samuti muid monarhi võimu sümboleid, sealhulgas kuulsat Monomahhi mütsi ning sadadest teemantidest säravat keisrinna Anna Ivanovna krooni. Muu­seumis on eksponeeritud luksuslikke hobuse­riistu: sadulaid, sadulatekke, valjaid, jaluseid. Samas saab näha kunstipäraste kaunistustega tõldu ja saane.   

 

25.oktoober

Hommikusöök hotellis.

Novodevitšje kalmistule minek.

Novodevitšje kalmistu on surnuaed Moskvas Novodevitši nunnakloostri vahetus läheduses, viie metroopeatuse kaugusel KremlistMoskva jõe kaldapealsel.

Surnuaed tekkis sinna juba 16. sajandil, ajal mil Moskva suurvürst Vassili III rajas kloostri (1524).

Tänapäeval võtab kalmistu enda alla seitse hektarit maad ja sinna on maetud vähemalt 22 000 inimest.

Algselt maeti sinna vaid aadlikke ja kõrgeid vaimulikke. Alates 19. sajandist hakati surnuaiale matma ka silmapaistvaid lihtsurelikke. Nõukogude Liidu ajal muutus kalmistu n-ö esinekropoliks, kuhu maeti vaid kõrgeimad riigitegelased ja parteiliidrid. Samuti maeti sinna sõjaväe eliiti kuulunud isikud, Nõukogude Liidu kangelased, vene tuntud kirjanikud, kunstnikud, teadlased ja teatritegelased. Viimasel ajal maetakse sinna ruuminappuse tõttu üldiselt vaid tuntud kultuuritegelasi. Otsuse, keda lubatakse matta sinna kalmistule, teeb riigi valitsus ja presidendi kantselei.

Paljud tuntud tegelased ei maetud Novodevitšje kalmistule mitte kohe pärast oma surma. Näiteks Nikolai Gogol, Anton Tšehhov ja Issaak Levitan maeti kalmistule ümber alles 1930. aastate algul.

Tänapäeval pääseb kalmistule uudistama igaüks, kuigi see pole alati nii olnud. Näiteks pärast Nikita Hruštšovi surma (1971) pääses surnuaiale vaid erilubade alusel. Eriload väljastati sugulastele, kes käisid kalme hooldamas.

 

Tretjakovi galerii-kunstimuuseum

Rikkalik valik vene kunsti.

Tretjakovi galerii, ametlik nimetus Riiklik Tretjakovi galerii (Государственная Третьяковская галерея), on Moskvas asuv kunstimuuseum.

Tretjakovi galerii asutas 1856. aastal Pavel Tretjakov. Aastal 1892 kinkis ta oma kogu Moskva linnale.[1]

Muuseumi ajalugu algas 1856. aastal, kui vene kaupmees ja kunstikoguja Pavel Tretjakov alustas Vene kunstnike teoste kogumist. Ühed esimesed soetatud maalid olid Vassili Hudjakovi maal "Kähmlus Soome salakaubavedajatega" ja Nikolai Schilderi maal "Kiusatus".[2]

Muuseum avati külastajatele 15. augustil 1893[3] majas, mille Tretjakovide perekond ostis 1851. aastal. See kandis nimetust Moskva Paveli ja Sergei Tretjakovi linna galerii.

Sissepääs lisatasu eest  täiskasvanule a 500 RUR, Õpilasele-üliõpilasele 200 RUR

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Reisi hind 299 .- eur sisldab:

-sõit mugava bussiga

-4 ööd Moskvas Izmailovo hotellis kahestes tubades

-4 hommikusööki hotelli rootsi lauas

-giid reisisaatja teenused

-kohaliku giidi teenused

-Moskva üldekskursiooni ja Novodevitsche kalmistu külastust

Lisatasu eest :

Venemaa viisa  a  65.- eur ja tervisekindlustus  vt. lisainfo  lehelt

*** Giid-grupisaatjaks on  suure Venemaa kogemusega ja  sealseid olusid tundev Piret Karilaid.  Moskva ekskursioone viib läbi kohalik giid  ja need tõlgitakse eesti keelde.

*** Kremli ekskursiooni eest tuleb tasuda koos reisi eest tasumisega, hiljemalt 1 kuu enne reisi. Tretjakovi galerii sissepääsu eest saab tasuda kohapeal.

 

***Moskva Suures teatris etendub 23. ja 24.10 Traviata. Piletid hinnaga alates 2500 RUR veel internetis saadaval. 

Lisaküsimuste korral võtkepalun meiega ühendust.

 

Ootame teie päringuid emaili kaudu info@orionreisid.ee  Lisa info telefooni teel 5146 169